Trenčianský Štandard

Manželstvo ako vzácna hodnota

Začína sa Národný týždeň manželstva 2023. Foto: Unsplash

TRENČÍN – Dnes sa začína Národný týždeň manželstva. Jeho cieľom je podporiť zákonité spojenie muža a ženy ako vzácnu hodnotu.

Témou Národného týždňa manželstva (NMT), ktorý sa bude konať od 13. 2. do 19. 2. 2023, je „Odkaz“. V Trenčíne kampaň organizuje občianske združenie Centrum pre rodinu, za ktorým stoja rodiny Trenčína a okolia a taktiež viac ako stovka dobrovoľníkov ochotných venovať svoj čas druhým.

„Podobne ako stroskotanci oznamovali správou vo fľaši vonkajšiemu svetu, čo sa im prihodilo a čo potrebujú, aj o manželstve ‘pláva’ okolo nás množstvo odkazov. Niektoré odkazy zanechávajú predchádzajúce generácie, niektoré celebrity, odborníci, naši priatelia, kultúra, v ktorej žijeme. Niektoré odkazy nám v manželskom spolužití pomáhajú, iné ho naopak komplikujú. A takisto my sami – hoci nie vždy vedome – vysielame ‘živé správy’ o manželstve. Niekedy tým, čomu o manželstve veríme a ako o ňom hovoríme, inokedy tým, ako svoj manželský život žijeme,” vysvetlilo Centrum pre rodinu.

Počas NTM môžu manželia navštíviť rôzne miesta, vyskúšať spoločné aktivity, zažiť romantiku, zdieľať spoločný čas, jednoducho urobiť niečo pekné pre svoj vzťah.

„Kampaň Národný týždeň manželstva chce dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť a osviežiť svoje manželstvo. Počas týždňa sú pripravené špeciálne zľavy a ponuky v rôznych prevádzkach, ale aj podujatia, ako napríklad obnova manželského súhlasu v stredu 15. 2. 2023 o 18.30 hodine,” informovala trenčianska samospráva na svojich stránkach.

Zoznam všetkých akcií nájdete aktualizovaný na www.cprtrencin.sk, na FB stránke centra pre rodinu, na stránke ntm.sk alebo sa o nich dozviete v Kultúrno-informačnom centre Trenčín, ktoré aktuálne sídli v mestskej veži. Pre uplatnenie zľavy sa nezabudnite preukázať preukazom totožnosti, obrúčkami alebo použite heslo Odkaz.

Denisa Hošková
Ďalšie články