Kreatívny inštitút Trenčín dostane od župy státisícovú dotáciu

Kreatívny inštitút Trenčín dostane od župy státisícovú dotáciu Richard Rybníček spolu s tímom EHMK 2026 v prezidentskom paláci. Foto: Martin Baumann/TASR

TRENČÍN – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) poskytne neziskovej organizácii Kreatívny inštitút Trenčín finančný príspevok vo výške 767 912 eur. Poskytnutie príspevku schválilo na pondelkovom zasadnutí Zastupiteľstvo TSK.

Zakladateľom Kreatívneho inštitútu sú TSK a mesto Trenčín, inštitút vznikol s cieľom organizácie a koordinácie aktivít v súvislosti s titulom Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) Trenčín 2026. 

Podľa Eleny Malecovej z finančného odboru Úradu TSK je príspevok oproti požadovanej sume 800-tisíc eur nižší o 32 088 eur. Ide o sumu, ktorú Kreatívny inštitút Trenčín použil v minulom roku na základe zistenia Útvaru hlavného kontrolóra TSK neoprávnene. 

Nezisková organizácia Kreatívny inštitút Trenčín požiadala TSK o uzavretie dodatku k predchádzajúcej zmluve o poskytnutí finančného príspevku z roku 2023. Poslanci ho schválili rovnako na pondelkovom zasadnutí krajského parlamentu. 

Dodatok oprávňuje Kreatívny inštitút Trenčín na účtovné vyrovnanie neoprávnene použitých finančných prostriedkov. Inštitút sumu vykryje z predchádzajúceho poskytnutého finančného príspevku z roku 2023.

(tasr)


Ďalšie články