Festival Starmus mieri do Trenčína. Na univerzite vystúpia dve významné osobnosti

Trenčianska univerzita je akademickým partnerom festivalu Starmus. Trenčianska univerzita je akademickým partnerom festivalu Starmus. Foto: TNUNI

TRENČÍN – Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne je akademickým partnerom výnimočného festivalu vedy Starmus VII. Zorganizovala dve prednášky, ktoré sa uskutočnia 15. mája.

Na festivale sa zúčastňuje 21 laureátov Nobelovej ceny, nabitý je aj kultúrny program s viacerými svetovými hviezdami. Podujatie podporuje aj Trenčianska univerzita, kde sa v stredu 15. mája uskutočnia dve zaujímavé prednášky.

„Som rád, že Trenčianska univerzita môže participovať na takomto významnom podujatí a ako akademický partner môžeme na našej pôde zorganizovať dňa 15. mája dve prednášky významných osobností. Privítame Boba Bishopa, matematika, fyzika a informatika a tiež Davida Eichera, redaktora, spisovateľa a popularizátora vedy,“ prezradil rektor univerzity Jozef Habánik.

O 11:00 sa uskutoční prednáška Our Cyclical Earth spomínaného Boba Bishopa. O hodinu neskôr sa predstaví David Eicher s prednáškou Galaxies Inside the Universe´s Star Cities. Vystúpia v aule Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov na Študentskej 3.

(Zdroj: TNUNI)


Ďalšie články