Radnica vzdala hold autorovi unikátnej diaľničnej estakády ponad Považskú Bystricu

Mesto Považská Bystrica vzdalo hold autorovi diaľničnej estakády M. Maťaščíkovi Mesto Považská Bystrica vzdalo hold autorovi diaľničnej estakády M. Maťaščíkovi. Foto: Mesto Považská Bystrica/Facebook

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Považskobystrická radnica si v spolupráci so Slovenskou komorou stavebných inžinierov pripomenula nedožité 75. narodeniny autora diaľničnej estakády ponad Považskú Bystricu Miroslava Maťaščíka. Pod estakádou mu odhalili pamätnú tabuľu.
        

Estakáda je podľa nej neoddeliteľnou súčasťou Považskej Bystrice, zároveň sa môže pýšiť titulom Stavba roka 2010. Vďaka práci jedného z najvýznamnejších slovenských projektantov mostov bola mestská estakáda prvým betónovým diaľničným mostom na Slovensku, ktorého nosná konštrukcia nesie celý diaľničný profil. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.


        

Súčasťou spomienky bolo aj otvorenie výstavy fotografií zo stavby estakády ponad Považskú Bystricu na považskobystrickej radnici. Záujemcovia si ju môžu pozrieť do konca týždňa.
        

Miroslav Maťaščík je autorom statického výpočtu Prístavného mosta v Bratislave a nábrežnej estakády. Identickú úlohu mal aj pri výstavbe mosta Lanfranconi, ale už na pozícii vedúceho projektu. Stál aj pri výstavbe Nového mosta v Bratislave, ktorý bol v čase svojho otvorenia mostom svetového formátu. Pri výstavbe unikátneho mosta Apollo bol Maťaščík hlavný projektant.

(tasr)

Súčasťou spomienky bolo aj otvorenie výstavy fotografií zo stavby estakády. Foto: Mesto Považská Bystrica/Facebook
Mesto Považská Bystrica vzdalo hold autorovi diaľničnej estakády. Foto: Mesto Považská Bystrica/Facebook
Spomienka na Miroslava Maťaščíka. Foto: Mesto Považská Bystrica/Facebook

Ďalšie články