Župa chce zlepšiť kybernetickú bezpečnosť, nemá na to však dostatok vlastných zdrojov

typing-849806_1280 Župa chce za takmer pol milióna eur zlepšiť úroveň kybernetickej bezpečnosti. Ilustračné foto: Pixabay

TRENČÍN – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) chce za takmer pol milióna eur zlepšiť úroveň svojej informačnej a kybernetickej bezpečnosti. Hlavným dôvodom je nielen povinnosť vyplývajúca zo zákona, ale aj čoraz častejšie kybernetické útoky na rôzne inštitúcie.

Z vlastných finančných prostriedkov však kraj nedokáže zabezpečiť všetky povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákonov, preto chce využiť výzvu, ktorú na tento účel vyhlásilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.


        
Projekt s názvom Rozvoj governance a úrovne informačnej a kybernetickej bezpečnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja chce TSK podať v rámci Operačného programu Slovensko 2021 – 2027.
        
„Celkové oprávnené náklady projektu sú vo výške asi 489-tisíc eur, žiadaná výška nenávratného finančného príspevku je 450-tisíc eur a osempercentné spolufinancovanie je 39-tisíc eur. Vlastné zdroje TSK predstavujú 77-tisíc eur,“ doplnila hovorkyňa.

(tasr)


Ďalšie články