Trenčianský Štandard

11. ročník Hudby bez bariér

Hudba bez bariér. Foto: NK Factory

TRENČÍN – Hudba bez bariér bude aj tento rok v Skalnom sanktuáriu na vrchu Butkov.

Hudba bez bariér prinesie aj v tomto roku nálož emócií a skvelé spevácke výkony. Charitatívne podujatie sa bude konať 17. júna 2023 v malebnom prostredí Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva na hore Butkov nad obcou Ladce. Na koncerte vystúpia Mária Čírová, Peter Bažík, Martin Harich, Margaréta Ondrejková a gitarový virtuóz Dávid Bílek. V poradí jedenáste pokračovanie jedinečného podujatia organizuje PARASPORT24 a výťažok z koncertu poputuje na pomoc rodinám!

„Jedenásta edícia projektu Hudba bez bariér je pre mňa osobne veľkým posunom v projektoch pomoci iným. Prvý koncert sa volal Klavír bez bariér a robili sme ho len s Majkou Čírovou a Jozefom Hollým v bratislavskom Istropolise. Som veľmi rád, že novú desiatku začíname opäť s Majkou, no tentokrát v omnoho väčších priestoroch a s veľkými skúsenosťami,“ vyjadril sa organizátor podujatia Miroslav Buľovský z OZ PARASPORT24.

Obľúbený koncert na obľúbenom mieste

„Myslím si, že práve toto čarovné miesto pozdvihne náš projekt Hudba bez bariér. Presunuli sme sa tam pri desiatej edícii a s majiteľmi priestorov sa dohodli na vytvorení tradície usporadúvať tam akcie niekoľko rokov. S miestom a aj jeho budovateľom Tonkom Barcíkom to bola láska na prvý pohľad,“ uviedol Buľovský.

„Hudba bez bariér to je jedným slovom priateľstvo. Som súčasťou tohto koncertu od jeho samého začiatku. Vnímam, ako sa posúva, vyvíja, napreduje, zlepšuje a stáva sa symbolom pomoci a aj spomínaného priateľstva, siahajúceho za všetky možno aj nemožné hranice. Pomáhať iným ľuďom pomáha zároveň aj našej duši. Je to win-win.  Odkedy som si to uvedomil, napĺňa ma to viac a viac. Považujem za veľké šťastie, že mám v rukách tak silný nástroj, akým je hudba,“ vyznal sa Martin Harich, ktorému aktuálne v slovenskom éteri rotuje pieseň Vtáci v kŕdli v spolupráci s Petrom Lipom.

Občianske združenie PARASPORTT24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom. Nezaháľa ani v krízových rokoch a stále pripravuje ďalšie projekty, ktoré zarábajú financie na pomoc iným. Okrem Hudby bez bariér a série behov po Slovensku je to aj projekt stopdiskriminacii.sk, ktorý zamestnáva niekoľko psychológov, špeciálnych pedagógov v desiatkach zariadení vo všetkých krajoch.

„Keďže sa akcia Hudba bez bariér koná v Trenčianskom kraji, budeme komunikovať s našim dlhoročným partnerom Trenčianskym samosprávnym krajom a ich oddelením sociálnej pomoci pod vedením pani Nekorancovej. Z našej strany sa v tomto kraji blížime k pomoci vo výške stotisíc eur. Celkovo naše združenie pomohlo od svojho vzniku už v hodnote takmer pol milióna eur,“ uzavrel Miroslav Buľovský.

Zdroj: TS Nora Krchňáková/NK FACTORY

Mária Jakúbeková
Ďalšie články