Unikátna jazda veteránov: najdlhší autovlak prejde aj stanicami v Trenčianskom kraji

Unikátna jazda veteránov: najdlhší autovlak navštívi aj stanice v Trenčianskom kraji Autovlak navštívi aj stanice v Trenčianskom kraji. Foto: Autosuv.sk

SLOVENSKO – Fanúšikovia veteránov sa majú na čo tešiť. Najdlhší autovlak Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) naložený až 80 unikátmi automobilovej histórie sa pomaly pripravuje na svoju jazdu. V Trenčianskom kraji vlak prejde až 10 stanicami.

„Nakládka najrôznejších veteránov prebehne v sobotu 25. mája s predpokladaným začiatkom od 15:00 v areáli Múzea dopravy v Bratislave. Jazdu autovlaku máte možnosť sledovať aj severnou trasou zo západu na východ. Do svojej cieľovej stanice, Košíc, príde v nedeľu o 15:18,“ informovala ZSSK na webovej stránke.

Okrem Nového Mesta nad Váhom, Trenčína či Dubnice budete mať možnosť vidieť unikátne veterány aj v Ladcoch, Ilave a ďalších mestách kraja. Ak chcete vedieť, kedy prejde špeciálny autovlak Ex 30039 práve tým vaším, máte možnosť si ho vyhľadať v prehľadnom cestovnom poriadku tu.

Autovlak prevezie automobily v rámci akcie rely 500 km slovenských, na ktorej sa zúčastnia pretekári zo 17. krajín sveta. Štart rely začne v Košiciach. Zúčastnení budú pretekať a spoznávať najkrajšie kúty Slovenska v 6. etapách.

Preteky máte možnosť sledovať aj na sociálnej sieti ZSSK.

Najdlhší autovlak ZSSK bude naložený až 80 unikátmi automobilovej histórie. Foto: Autosuv.sk

Ďalšie články