Výbuch elektrickej kolobežky otriasol mestom. Majitelia bytu opísali, čo sa v ten deň dialo

Výbuch elektrickej kolobežky otriasol Trenčínom. Majitelia bytu opísali, čo sa v ten deň dialo Výbuch elektrickej kolobežky otriasol Trenčínom. Foto. KR PZ Trenčín

TRENČÍN – V stredu 22. mája vypukol požiar v jednej z bytoviek na sídlisku Juh v Trenčíne. Príčinou bolo nabíjanie elektrickej kolobežky v byte. Jeho majitelia sa teraz budú musieť sťahovať.

Podľa informácií denníka Nový čas seniori žijúci v byte na Ulici Vansovej pozerali televízor, keď prišla obrovská rana, ktorá zničila kompletne celý balkón aj miestnosť, v ktorej sa kolobežka nabíjala. Pán Jozef (75) je rád, že sa nikomu nič nestalo.

Kolobežka vybuchla vo vnukovej izbe. Údajne ju vlastnil iba mesiac. Napriek tomu, že byt manželov je poistený, poistka pravdepodobne nepokryje všetky náklady spojené s explóziou. „V byte sa teraz nedá bývať, takže sa budeme musieť presťahovať k synovi,“ uviedol pán Jozef.

„Neviem, či nastal skrat. Jednoducho sa nevypla, keď bola nabitá, a to zrejme spôsobilo výbuch,“ doplnil príbuzný manželov, ktorý im prišiel pomôcť s odpratávaním škôd. Tie sú podľa Nového času vyčíslené na viac ako 20-tisíc eur.

K situácii sa vyjadrila aj suseda. „Myslela som, že niekto odpaľuje petardy. Otvorila som dvere na byte a taký kúdoľ dymu bol na chodbe, že sa tam nedalo dýchať,“ opísala.

Škody boli vyčíslené približne na 20-tisíc eur. Zdroj: Nový čas
Vnuk kúpil kolobežku iba pred mesiacom. Zdroj: Nový čas

Ďalšie články