Muž sa vyhrážal svojej matke smrťou a podpálením domu. Hrozí mu väzenie

Opitý muž sa vyhrážal svojej matke smrťou a podpálením domu. Hrozí mu väzenie Opitý muž sa vyhrážal svojej matke smrťou. Foto: KR PZ Trenčín

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Policajti v Novom Meste nad Váhom zadržali 48-ročného muža, ktorý sa vlastnej matke vyhrážal zabitím.

„Na základe doteraz zisteného syn v obývacej izbe rodinného domu sa najskôr svojej matke vyhrážal tým, že sa jej pýtal, či ju má zabiť, pričom zo zásuvky vytiahol nôž a tento položil na stôl. Potom matke povedal, že jej podpáli dom, pričom v ruke držal zapálené reklamné letáky,“ uviedla trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Následne sa spolu s ňou presunul do záhrady, kde sa jej vyhrážal so slovami, že si dá spraviť DNA testy a pokiaľ nebude jeho matkou, zabije ju. Následne matke povedal, že jej podpáli dom, pričom v ruke držal zapálené reklamné letáky.

Žena sa v obave o svoj život a zdravie obrátila na políciu. Tá muža obmedzila na osobnej slobode a umiestnila v cele policajného zaistenia. Dychovou skúškou bola u zadržaného zistená prítomnosť alkoholu v dychu vo výške 2,25 promile.

„Polícia v Novom Meste nad Váhom obvinila 48-ročného muža z prečinu Nebezpečné vyhrážanie. Zároveň bol na muža podaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby,“ doplnila polícia.


Ďalšie články