Opitý vodič zakončil víkendovú jazdu nehodou. Zranil pritom mladú ženu

Víkendovú jazdu zakončil nehodou s viac ako 2,5 promile. Teraz čaká na trest Ilustračná foto. Zdroj: Tomáš Somr

VEĽKÉ UHERCE – Policajti z Obvodného oddelenia PZ Partizánske boli v sobotu vo večerných hodinách privolaní k dopravnej nehode medzi železničnou stanicou Veľké Uherce a obcou Oslany.

„Na základe doteraz zisteného, 35-ročný vodič po tom, ako požil alkoholické nápoje, sadol za volant vozidla zn. Audi A4 a spôsobil dopravnú nehodu tým, že z dosiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde ľavou prednou časťou vozidla narazil do ľavej prednej časti vozidla zn. Mercedes Benz idúceho v opačnom smere,“ informovalo KR PZ Trenčín na sociálnej sieti.

Vodič sa krátko po nehode dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom merania 2,54 promile alkoholu. Policajti z Odvodného oddelenia Partizánske muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu 27-ročnej vodičky z vozidla Mercedes Benz. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol 35-ročný muž povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Partizánskom obvinený z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

O tom, aký trest mu bude udelený, rozhodne súd.

35-ročný vodič požil alkoholické nápoje a sadol za volant. Foto: Polícia SR Trenčiansky kraj
Víkendovú jazdu zakončil vodič nehodou s viac ako 2,5 promile. Foto: Polícia SR Trenčiansky kraj
Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 27-ročnej vodičky z vozidla Mercedes Benz. Foto: Polícia SR Trenčiansky kraj

Ďalšie články