Radnica vyzýva Trenčanov k ohľaduplnosti a dodržiavaniu pravidiel na Brezine

Radnica vyzýva Trenčanov k ohľaduplnosti a dodržiavaniu pravidiel na Brezine Lesopark Brezina. Foto: KIC Trenčín

TRENČÍN – Lesopark Brezina využívajú chodci, psičkári či športovci, ďalší tu radi opekajú, piknikujú a relaxujú. Trenčianska radnica preto upozorňuje na základné pravidlá.

„Prvoradá je ohľaduplnosť voči sebe a tiež k prírode. Ide o rešpektovanie toho, ktoré miesta a chodníky sú určené pre chodcov, ktoré pre cyklistov, bežcov a podobne. Len tak sa môžeme vyhnúť nebezpečným situáciám,“ uviedlo mesto na svojej webovej stránke.

Náučné chodníky a Kyslíková dráha sú určené len pre chodcov, bežcov a psičkárov. Sú vyznačené piktogramom chodca. Chodníky označené piktogramom cyklistu sú naopak určené výlučne cyklistom. Na Brezine sú aj zdieľané chodníky, ktoré môžu využívať všetci spoločne. Chodec tu má prednosť, ale aj tak je vhodná vzájomná tolerancia.

„Brezina je tiež plná rôznorodých rastlín, stromov, živočíchov. Oni sú tu doma a my môžeme svojím správaním pomáhať rozširovať alebo naopak ničiť ich životný priestor. Vyberme si tú prvú možnosť. Sú tu aj miesta pre spoločné stretávanie sa – na ihriskách, pri ohniskách alebo odpočívadlách. Bude len dobré, ak si tieto miesta budeme chrániť, nenechávajme tu odpad, neničme ich,“ doplnila radnica.

V lesoparku sa už v roku 2022 objavilo niekoľko nových úzkych cyklistických trás a pribudli ďalšie. Určené sú pre jazdu na horskom bicykli. Za ich vznikom stojí spolupráca komunity horských cyklistov z občianskeho združenia, ktoré si hovorí DIVO občasné združenie, a mesta Trenčín. 

Radnica vyzýva Trenčanov k ohľaduplnosti a dodržiavaniu pravidiel na Brezine. Foto: Mesto Trenčín
V lesoparku sa už v roku 2022 objavilo niekoľko nových úzkych cyklistických trás a pribudli ďalšie. Foto: Mesto Trenčín

Ďalšie články