Do zasahujúcich hasičov vrazil na diaľnici kamión. Nehoda si vyžiadala dvoch mŕtvych

Miesto tragickej nehody na D1. Foto: Odťahová Služba RYBO Havária

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) sa v podvečerných hodinách stala tragická dopravná nehoda. Do hasičov, ktorí sa na diaľnici snažili uhasiť horiace osobné auto, totiž narazil kamión. Nešťastná udalosť si vyžiadala dve obete. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS SR) o tom informovalo na sociálnej sieti.

„Dvaja muži, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ priblížili záchranári. Zranení sú aj dvaja zamestnanci štátnych inštitúcií, ktorí sa tam nachádzali, jedna osoba je ťažko a jedna ľahšie zranená.

Ako priblížila polícia, pri požiari zasahovali dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a jedna hliadka Mýtnej polície. „Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo,“ doplnili na sociálnej sieti. Na miesto nehody vyslalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie.

Na miesto tragickej udalosti dorazili aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujúcich hasičov a skoré uzdravenie zraneným,“ uviedol na mieste Šutaj Eštok.

„V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode na diaľnici D1, ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami,“ napísal neskôr na sociálnej sieti minister vnútra.

Na všetkých vodičov zároveň apeluje, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali svoje okolie a snažili sa predísť takýmto zbytočným tragédiám. „Takéto nehody sú smutným mementom a nemali by sa stávať. Najmä ak ide o osoby, ktorých poslaním je pomáhať a zachraňovať nás všetkých,” zdôraznil.

Hasičský a záchranný zbor sa v najbližších hodinách k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní. „Dnešná (27. 5.) tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov,“ dodali hasiči na sociálnej sieti.

Polícia vykonáva na mieste prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Bližšie informácie poskytne, až keď to procesná situácia dovolí.

Trenčianska krajská polícia zároveň informovala, že diaľnica D1 bude na nevyhnutný čas uzatvorená z oboch strán. Verejnosť vyzývajú na rešpektovanie pokynov polície.

(tasr, sita, gko)


Ďalšie články