Tragická nehoda pri Brezolupoch: motocyklista zomrel po náraze do autobusu

Polícia vyšetruje tragickú nehodu: motocyklista zomrel po náraze do autobusu Motocyklista zomrel po náraze do autobusu. Foto: KR PZ Trenčín

TRENČÍN – Dopravná nehoda pri obci Brezolupy v okrese Bánovce nad Beberavou si vyžiadala život 52-ročného vodiča motocykla. Presné príčiny a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

„Na základe doteraz zisteného vodič autobusu vychádzal z vedľajšej cesty od obce Brezolupy na obec Jerichov, kde pravdepodobne nerešpektoval dopravné značenie Stoj, daj prednosť v jazde. Pri výjazde na cestu I/9 do jeho ľavej strednej časti narazil motocykel, ktorý po náraze odhodilo na vedľajšiu cestu. Tento motocykel bol bez evidenčného čísla a bol vyradený z cestnej premávky,“ viedlo Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne.

Po náraze utrpel 52-ročný vodič zranenia, ktorým na mieste podľahol. Polícia vykonala obhliadku miesta činu aj za prítomnosti znalca z odboru cestnej dopravy. Z dôvodu dokumentovania a odstránenia následkov nehody bola v čase od 18:45 do 21:45 v danom úseku cesta neprejazdná. Dopravu regulovali policajné hliadky.

Dychová skúška vodiča autobusu skončila s negatívnym výsledkom. Vyšetrovateľ PZ z Bánoviec nad Bebravou začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenie. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Nehoda pri Brezolupoch. Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj
Nehoda pri Brezolupoch. Zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Ďalšie články