Smutná správa: odišiel najsilnejší muž Slovenska

Foto: Štandard Foto: Štandard

TRENČÍN – Športovú komunitu zasiahla smutná správa. Miloš Šnajdr, jeden z najsilnejších mužov bývalého Československa, zomrel v sobotu 1. júna 2024 vo veku 73 rokov. 

Narodil sa v roku 1950 v Plzni, no už od mladosti čelil zdravotným problémom. V dôsledku srdcovej vady spôsobenej angínami nemohol do 13 rokov aktívne športovať. Napriek tomu začal od ôsmej triedy pretekať v ľahkej atletike.

Svoju vzpieračskú kariéru začal, keď si sám postavil na záhrade kruhy podľa príručky Cvičte s nami každý deň. Neskôr reprezentoval družstvo Dukla Trenčín a ako rotmajster sa zúčastnil v roku 1974 na majstrovstvách ČSSR v kategórii do 110 kg, kde získal titul za výkon 187,5 kg nad hlavou.

V roku 1976 pracoval ako strojník na zimnom štadióne v Trenčíne. S powerliftingom začal v roku 1978 a hneď získal titul majstra republiky. O rok neskôr obsadil tretie miesto na majstrovstvách ČSSR v kulturistike. Dlhé roky dominoval v powerliftingu a bol známy svojou silou a vytrvalosťou. V roku 1994 ho vyhlásili za najsilnejšieho muža Slovenska.

Miloš Šnajdr získal množstvo majstrovských titulov v rôznych športoch. Bol juniorským majstrom ČSSR v kulturistike, deväťkrát majstrom ČSSR vo vzpieraní, šesťkrát majstrom SSR a sedemkrát majstrom ČSSR v silovom trojboji. Na majstrovstvách Európy v silovom trojboji sa umiestnil na treťom, štvrtom a piatom mieste.

(Zdroj: Zoznam.sk)

Miloš Šnajdr. Foto: Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja/Facebook

Ďalšie články