Primátorka mala strach o život: muž sa jej vyhrážal, že ju odstráni

evakuácia magistrátu Policajné auto. Ilustračný obrázok: Polícia SR

TRENČÍN – Polícia zadržala páchateľa, ktorý sa opakovane vyhrážal primátorke mesta. Zo svojho e-mailu ju najskôr požiadal o prácu. Následne ju obviňoval z toho, že mu žiadnu prácu a pomoc neposkytla.

Navyše sa jej vulgárnym spôsobom vyhrážal tým, že ak ju niekto odstráni z primátorského kresla, bude to on. V správach okrem iného napísal, že mesto, ktorého primátorke sa vyhrážal, bude v správach po celom svete a „na chvíľu sa preruší vojna Ukrajina – Rusko“.

„Taktiež uviedol, že ak ju niekto odstráni z mesta, bude to on, odstráni ju a aj celé mestské zastupiteľstvo. Primátorke napísal, že si nevie predstaviť jeho hnev a že bude veľmi trpieť,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová.

U primátorky vzbudil dôvodnú obavu o jej život a zdravie, z toho dôvodu požiadala políciu o pomoc. „Páchateľ bol v zmysle zákona zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo voči 55-ročnému mužovi vznesené obvinenie z prečinu nebezpečné vyhrážanie,“ dodala Kuzmová.


Ďalšie články