Trenčianský Štandard

Dubničania rozhodnú o využití financií

Mestský úrad v Dubnici nad Váhom. Foto: Dubnica n/V

DUBNICA NAD VÁHOM (TASR/Terajšok) – Dubničania budú tretíkrát rozhodovať o využití financií v rámci participatívneho rozpočtu.

Radnica tento rok na verejnoprospešné projekty vyčlenila 20 000 eur. Informovala o tom viceprimátorka Dubnice nad Váhom Andrea Blajsková.

Cieľom participatívneho rozpočtu je podľa nej umožniť verejnosti rozhodovať o konkrétnom využití časti verejných financií a realizovať vlastné, komunitne prospešné nápady s podporou z mestského rozpočtu.

„Aj v roku 2023 môžu obyvatelia mesta získať na svoj nápad až 5 000 eur. Celkovo sme na tento účel zachovali vyčlenenú sumu 20 000 eur, podporíme tak realizáciu minimálne štyroch dobrých nápadov. Verím, že pomôžu skvalitniť život v meste a občanov podnietia zapájať sa do verejného života,“ uviedla viceprimátorka.

Ako dodala, k úspešným projektom uplynulých ročníkov v Dubnici nad Váhom patrí napríklad psí park na sídlisku Pod hájom, doplnenie altánku a pingpongového stola na detskom ihrisku na sídlisku Centrum II či osadenie teqballových stolov v mestskom športovom areáli.

Lukáš Dedík
Ďalšie články