Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Hornú Nitru trápia dlhodobé problémy

horna nitra Hornú Nitru trápia dlhodobé problémy. Foto: Stanislav Vavro

PARTIZÁNSKE – Samosprávy z okresov Partizánske a Prievidza si spoločne zasadli zo zástupcami z ministerstva za jeden rokovací stôl s cieľom hľadať riešenia na pálčivé problémy, ktoré dlhodobo rezonujú v regióne.

Podľa slov primátora mesta Partizánske Jozefa Božíka pracovná konferencia mala viacero tém. Železničná doprava, rýchlostné komunikácie R2 a R8, stav ciest a mostov na štátnych cestách I/64 a I/9 a budovanie cyklochodníkov.

„Týmto stretnutím štartujeme nové volebné obdobie i nové obdobie spolupráce samospráv oboch okresov. Uvidíme, čo spolu dokážeme, verím, že viac. V marci ukončujeme petíciu k obnove grafikonu železníc a umožnenie cestovať na Hlavnú stanicu do Bratislavy,“ napísal na facebookovom profile Chceme zmenu v Partizánskom Jozef Božík.

Dodal, že v apríli spoločne zasadne 75 starostov a primátorov okresov Partizánske a Prievidza.

„Nemôžeme čakať, že o 20 alebo 40 rokov príde na rad R2 či R8. Ďaleko dôležitejšie sú rekonštrukcie a rozšírenie niektorých úsekov ciest I/64 a I/9 ako aj rekonštrukcie mostov,“ prízvukoval Božík.

Ďalej verejne vyhlásil, že jeho snahou bude spájať a spoločne presadzovať potreby miest a obcí z týchto okresov.

„So zástupcami dotknutých samospráv chceme spoločne rozvíjať a meniť región horná Nitra,“ uzavrel podpredseda TSK Jozef Božík.


Stanislav Vavro