Bánovskí siláci vybojovali tri juniorské tituly

03 Bánovskí siláci vybojovali tri juniorské tituly. Foto: Pavol Cichovský

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Najcennejší juniorský majstrovský titul v gréckorímskom zápasení putuje po 17 rokoch do mesta, v ktorom dlhodobo kraľujú silové športy.

Snina bola dejiskom prvých tohtoročných majstrovstiev Slovenska v zápasení. Na žinenkách súperili juniori a juniorky (U20) vo voľnom aj gréckorímskom štýle.

Podľa slov podpredsedu Mestského zápasníckeho klubu Milana Urbánka si zápasníci v rámci programu najskôr zmerali sily vo voľnom štýle.

„Náš klub so šesťdesiatročnou históriou reprezentovali dvaja juniori a dve juniorky. Najviac sa darilo Andreasovi Kernovi, ktorý v hmotnosti do 125 kg nenašiel premožiteľa a stal sa tak majstrom Slovenska,“ uviedol Urbánek po návrate domov z dejiska šampionátu.

Prízvukoval, že juniorský majstrovský titul putuje do Bánoviec nad Bebravou po 17 rokoch, keď sa v roku 2006 o titul zaslúžil Marek Janega.

„V silnej konkurencii v hmotnosti do 74 kg si Matyáš Filo vybojoval bronzovú medailu. Treba pripomenúť, že obaja vekom patria ešte do kadetskej kategórie (U17), preto sú ich výsledky ešte cennejšie,“ konštatoval Urbánek.

V kategórii dievčat v slabšej konkurencii získala najcennejší kov Michaela Tuchyňová v hmotnosti do 62 kg, jej sestra Zuzana si vybojovala striebornú medailu v kategórii do 59 kg.

Počas druhého súťažného dňa sa predstavili bánovské silácke nádeje v gréckorímskom štýle.

„Tu sa obom našim reprezentantom, Andreasovi aj Matyášovi, darilo fantasticky, keď porazili všetkých súperov a stali sa majstrami Slovenska,“ uzavrel Milan Urbánek.


Ďalšie články