Trenčianský Štandard

Traja muži vykradli bývalú pálenicu

Pohotovostná motorizovaná jednotka. Foto: Michal Večeřa

PARTIZÁNSKE – Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí trojici mužov, ktorí mali v partizánskej mestskej časti Veľké Bielice vykradnúť bývalú pálenicu. Mužov vo veku 41, 41 a 39 rokov policajti obvinili z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

TASR o tom vo štvrtok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková. „Obvinení v utorok (14. 2.) v ranných hodinách prekročili vyhnuté oplotenie a dostali sa na pozemok budovy bývalej pálenice. Následne vošli do priestorov budovy, odkiaľ odcudzili niekoľko kusov medených a antikorových trubiek, ktoré vytrhli a odpílili z tam stojacich kotlov, niekoľko kusov pracovného náradia, rôzne medené a antikorové trubky, medený kotol a z miesta odišli preč,“ opísala Krajčíková. Týmto konaním mali muži podľa nej spôsobiť škodu vo výške minimálne 460 eur.

„Policajti 41-ročného a 39-ročného muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a následne boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Mladší z mužov sa tohto konania dopustil aj napriek tomu, že mu za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch uložili blokovú pokutu vo výške 30 eur. Tretí, 41-ročný obvinený je v súčasnosti na úteku,“ ozrejmila Krajčíková.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia policajného zboru z Partizánskeho spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie mužov.

(tasr)

Lukáš Dedík
Ďalšie články