Trenčianský Štandard

Nové Mesto nad Váhom dostalo státisíce. Ako ich využije?

Státisíce, ktoré nemusia vrátiť. Nové Mesto nad Váhom získalo príspevok na zhodnocovanie kuchynského odpadu. Foto: Pixabay
Pracovníčky banky zachránili mužovi tisíce eur. Foto: Pixabay

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Úroveň zhodnocovania biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu v Novom Meste nad Váhom zvýši takmer polmiliónový nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Informovala o tom radnica na svojej webovej stránke.


„Mesto predložilo žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt, ktorého cieľom je zvýšenie miery zhodnocovania biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu v Novom Meste nad Váhom s osobitým zameraním na kuchynské odpady. Eurofondová žiadosť bola vyhodnotená ako úspešná, vďaka čomu bol mestu v roku 2022 schválený nenávratný finančný príspevok vo výške 477 013 eur,“ informovalo mesto.

Projekt nadväzuje na fungujúci zberný dvor a kompostáreň v priestoroch Technických služieb mesta, pričom plánujú zvýšiť kapacitu areálu. V rámci projektu naplánovali nákup zberovej techniky, v januári kúpili fermentačné zariadenie, ktoré umiestnili v areáli kompostárne.

V júli alebo v auguste kúpia zberové vozidlo pre zber a zvoz biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu so špecifickými technickými požiadavkami vrátane umývacej nadstavby.

(tasr)

Mária Jakúbeková
Ďalšie články