Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Jednotkou na kandidátnej listine Maďarskej aliancie do volieb do Európskeho parlamentu bude József Berényi, bývalý štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Prečítať viac 

Andrej Danko (SNS) tvrdí, že v Dubaji nebol na dovolenke, ale na veľtrhu o cestovnom ruchu a potravinárstve. Reagoval tým na kritiku lídra opozičného hnutia Slovensko Igora Matoviča.

Prečítať viac 

Mier sa rodí zo spravodlivosti a spravodlivosť sa zakladá na pravde„. Generálny prokurátor Maroš Žilinka v deň druhého výročia začiatku vojny na Ukrajine bez širšieho objasnenia citoval svätého pápeža Jána Pavla II.

Do desiatich dní bude mať Slovenská informačná služba (SIS) nové vedenie, sľúbil premiér Robert Fico (Smer) s tým, že postup bude podľa zákona a demokratický. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Prečítať viac 

Robert Fico: „Ja nenechám kvôli Ukrajine zdochnúť slovenských poľnohospodárov“. Premiér to uviedol v relácii Rádia Slovensko Sobotné dialógy.

Prečítať viac 

Vláda podľa Roberta Fica chystá rozsiahly legislatívny balík na posilnenie legálnej migrácie na Slovensko. Tá by mala pomôcť pri veľkom nedostatku pracovníkov.

Prečítať viac 

Minuloročná kampaň na zviditeľnenie profesionálnych vojakov nenaplnila očakávania, pripustilo ministerstvo obrany. Proces zvyšovania záujmu o službu v armáde označilo za dlhodobý, najviac chýba vodičov či kuchárov.

Prečítať viac 

V britskom prístavnom meste Plymouth zlikvidovali nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny, pre ktorú museli evakuovať približne 10-tisíc ľudí. Umiestnili ju na loď, ďaleko od pobrežia ju odpálili potápači.

Prečítať viac 

Šéf Nočných vlkov by sa mohol dostať zo sankčného zoznamu, osud Jozefa Hambálka majú v rukách zahraniční ministri krajín Európskej únie. V minulosti si získal priazeň a podporu viacerých predstaviteľov Smeru.

Prečítať viac 

Banskobystrický krajský súd prepustil z väzby študenta, ktorý minulý rok zaútočil na dve 15-ročné dievčatá a jedno z nich bodol nožom do brucha. Pochybil totiž okresný súd pri rozhodovaní o sťažnosti.

Prečítať viac 

Bývalý predseda parlamentu Boris Kollár sa stane súčasťou kampane taxislužby, šéf hnutia Sme rodina bude voziť ľudí po bratislavských uliciach. Zaplatil si za licenciu, jazdiť bude aj dvakrát týždenne.

Prečítať viac 

Počas môjho prípadného prezidentského úradovania registrované partnerstvá nebudú schválené, povedal Peter Pellegrini v rozhovore pre Štandard. Nemyslí si ani to, že by taký zákon parlament schválil, pokiaľ by s ním drvivá väčšina občanov Slovenska nesúhlasila.

Prečítať viac 

Boris Susko zvolá v súvislosti so zrušením dotácií zasadnutie rady pre ľudské práva. Minister spravodlivosti zvolá Radu vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť na žiadosť 15 z jej členov.

Prečítať viac 

Učiteľ zo Senca mal študentov nútiť hajlovať a údajne zabil psa, teraz ho školáci obhajujú. Médiá pôvodne priniesli informácie o tom, že vyučujúci čeliaci obvineniam žiakov v rámci svojich hodín propagoval fašizmus.

Prečítať viac 

Strážcovia Tatranského národného parku sa zamerali na nelegálne výruby stromov v blízkosti rómskych osád. Počas dvoch dní odchytili devätnásť porušovateľov zákona, polícia zabavila niekoľko sekier.

Prečítať viac 

Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov, povedala Čaputová. Akákoľvek dohoda, ktorá zabezpečí spravodlivý mier na Ukrajine, bude dobrá dohoda, dodala.

Prečítať viac 

SaS predložili do parlamentu uznesenie k smrti Navaľného. Liberáli vyzývajú Rusko a jeho čelných predstaviteľov, aby povolili nezávislé vyšetrovanie jeho smrti.

Prečítať viac 

Vláda netrvala na Gašparovi ako na riaditeľovi SIS, hľadá iné spôsoby kvôli Čaputovej, povedal Michelko. Dodal, že detaily pripravovaného riešenia nepozná.

Prečítať viac 

Každý vidí, že financovanie Pellegriniho prezidentskej kampane je fraška, povedal Korčok. Kandidát na prezidenta ho vyzýva na debatu.

Prečítať viac 

Raši chce skryť pred verejnosťou polovicu štátnych zákaziek, tvrdí nadácia Zastavme korupciu. Organizácia uviedla, že takýto postup nahráva špekulantom a zvyšuje riziko predraženia.

Prečítať viac 

Pellegrini by pred Korčokom vyhral o štyri percentuálne body, ukazuje prieskum. Za predsedu parlamentu by v prvom kole prezidentských volieb hlasovalo 40,2 percenta opýtaných, za Korčoka 36,3 percenta.

Prečítať viac 

Envirorezort spúšťa súťaž na likvidáciu PCB sudov v Chemku Strážske. Do dvanástich mesiacov od ukončenia súťaže by malo byť zlikvidovaných 150 ton nebezpečných odpadov.

Prečítať viac 

Prezidentka vníma nezverejnenie novely Trestného zákona ako obštrukciu. Dodala, že Ústavnému súdu to nebráni, aby nerozhodol o jej sťažnosti.

Prečítať viac 

ÚŠP odstíhal za vraždy takmer 300 osôb. Z toho uložil doživotie 28 osobám.

Prečítať viac 

Čaputová zatiaľ nepozná podstatu doplnenia štatútu Slovenskej informačnej služby. O zmene štatútu SIS sa dozvedela len z medializovaných informácií.

Prečítať viac 

Výsledok merania PISA v porovnaní s množstvom neefektívne využitých európskych peňazí je národnou tragédiou, povedal Drucker.

Prečítať viac 

Na príchod Volva treba zo štátneho rozpočtu 39 miliónov eur, tvrdí Trnka. Tripartitnú zmluvu podpísala ministerka Saková, predseda košického kraja Trnka a zastupcovia investorov.

Prečítať viac 

Fico sa zahráva s povesťou Slovenska, ak chce obísť prezidentku pri vymenovaní šéfa SIS, tvrdí KDH. Podľa krestanských demokratov navrhovaný Gašpar ohrozí reputáciu SIS v zahraničí.

Prečítať viac 

Katolícka charita si srdcom z horiacich sviec pripomenula výročie invázie na Ukrajinu. Zapálením 730 sviec si organizácia pripomenula koľko dní už trvá vojnový konflikt.

Prečítať viac 

Aliancia pre Izrael vyzvala poslancov, aby rozlišovali medzi agresorom a vládou demokratického Izraela. Uznesenia o odsúdení útoku zo 7. októbra a o ukončení bojov v pásme Gazy predložil poslanec Kéry.

Prečítať viac 

Zomrel Miroslav Tahy, jeden zo zakladateľov KDH. Bol jedným z ôsmich signatárov výzvy na založenie Kresťanskodemokratických klubov v novembri 1989.

Prečítať viac 

Členovia rady vlády pre ľudské práva žiadajú zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k zrušeniu dotácií.

Prečítať viac 

Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu, uviedol Šimečka. Šimečka uviedol, že na Ukrajine nejde o abstraktné utrpenie a ani abstraktné čísla.

Prečítať viac 

Piatich Rusov s neoprávneným pobytom na Slovensku odovzdali späť do Chorvátska. Chorvátsko potvrdilo svoju zodpovednosť za prijatie cudzincov späť.

Prečítať viac 

Spisová zápcha na Slovenskom pozemkovom fonde pretrváva aj napriek kontrole NKÚ. Úrad zistil pri audite 32 porušení záväzných predpisov.

Prečítať viac 

Senát Špecializovaného trestného súdu odsúdil v piatok Lehela Horvátha, označovaného za „hrobára“ zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov, na doživotný úhrnný trest odňatia slobody.

Prečítať viac 

SaS navrhuje uznesenie, ktorým má NR SR žiadať vyšetrenie smrti Navaľného. Chce tiež zaviazať kabinet, aby si predvolal ruského veľvyslanca k tejto téme. Kritizujú pasivitu slovenskej vlády.

Prečítať viac 

Europoslanca Petra Polláka v Madride ocenili za boj proti segregácii rómskych detí. V kategórii Vzdelanie je budúcnosť za rok 2023 ocenili jeho prácu na príprave uznesenia, ktoré vlani schválil europarlament.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články