Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Mestský policajt si siahol na život služobnou zbraňou. Policajtom sa v lese pri obci Domaniža naskytol otrasný pohľad.

Prečítať viac 

„Si zdravý, a zrazu je to úplne inak. Človek ale nesmie prestať bojovať a tú nádej si nesmie dať ničím a nikým zobrať,“ hovorí Tomáš Dittrych. Pred niekoľkými rokmi utrpel vážny úraz a ostal na vozíčku. Namiesto toho, aby sa ľutoval, otvoril fitnescentrum – rehabilitačné centrum Neurogym.

Prečítať viac 

Postrelená policajná kadetka Michaela opustila rady polície a aktuálne má pred sebou niekoľko výziev. Od osudného momentu, keď študentku postrelil na krúžku pedagóg, uplynul necelý rok.

Prečítať viac 

Otec chlapca, ktorý spáchal samovraždu skokom zo strechy školskej budovy, odovzdal petíciu za odvolanie riaditeľa školy. Chlapca v Základnej škole v obci Parchovany údajne dlhodobo šikanovali.

Prečítať viac 

Mafiánske dvojčatá odsúdené na doživotie sa pokúšajú o revíziu rozsudku. Zločinecká skupina známa ako „Dvojičky“ vedená súrodencami sa zaoberala obchodovaním s drogami v severnej a západnej časti Slovenska.

Prečítať viac 

Polícia obvinila muža, ktorý z predajne v Devíne týždeň kradol víno, dokopy v hodnote 14 295 eur. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Prečítať viac 

Petržalskej električke stojí v ceste ďalšia komplikácia. Jej korene siahajú do druhej svetovej vojny. Trasa električky totiž vedie priamo cez nemecký vojenský objekt, čím sa kompetentní začali zaoberať až v hodine dvanástej.

Prečítať viac 

Peter Chudík, bývalý predseda Prešovského samosprávneho kraja, sa rozhodol dať na predaj svoju luxusnú vilu v Humennom za 670-tisíc eur.

Prečítať viac 

Omylom nastavený letový režim v mobile zachránil 85-ročnej seniorke 20-tisíc eur. O prípade v piatok informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

Prečítať viac 

Zubný lekár Michal Juršík prekonal stovky kilometrov zasneženým Slovenskom, aby podporil rodiny hendikepovaných detí.

Prečítať viac 

Drahá fontána na Námestí slobody, zadlžené mesto a meškajúca výstavba električky do Petržalky. Toto vytkol starosta Petržalky Ján Hrčka primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi, čo následne rozpútalo búrlivú diskusiu.

Prečítať viac 

Redaktor Žilinského Štandardu hliadkoval spoločne s policajtmi. Zúčastnil sa tak celokrajskej akcie zameranej na odhalenie alkoholu za volantom. S policajtmi strávil niekoľko hodín, počas ktorých sa ich tiež pýtal na detaily ich práce.

Prečítať viac 

Združenie Znepokojených matiek sa vyjadrilo k projektu Mesto pre deti. Na sociálnej sieti osočovali každého, kto spochybňoval kroky Metropolitného inštitútu Bratislavy.

Prečítať viac 

Petržalskému tenisovému klubu hrozí po 27 rokoch zánik. O tenisové kurty sa zaujíma aj riaditeľka súkromnej školy. Tá má však s priestormi iné plány.

Prečítať viac 

Napriek finančnej kríze mesta Košice dostali pracovníci magistrátu letné odmeny.  Podľa starostu MČ Košice- sídlisko KVP Ladislava Lörinca je záhadné, že samospráva nemá peniaze na vyplatenie podielových daní, no na odmeny sa prostriedky našli. 

Prečítať viac 

Detský gang terorizuje už aj Spišskú Novú Ves. Negatívne skúsenosti s výtržníkmi má aj miestna rodina Frankovcov, ktorej napadli syna.

Prečítať viac 

Do hlavného mesta zavítajú šmolkovia. Na výstavnej ploche 4 000 m2 na novom výstavnom mieste Sport Mall v bratislavskom Lamači privíta rodiny s deťmi šmolkovská dedinka. A to rovno na dvoch poschodiach.

Prečítať viac 

Pri Bratislave majú postaviť dve ekologické krematóriá zvierat. Firmy sľubujú, že krematóriá budú moderné a nebudú do ovzdušia vypúšťať spaliny a zápach.

Prečítať viac 

Cestou k jednej z najznámejších slovenských jaskýň, Domici v Rožňavskom okrese, si môžu turisti v neďalekej dedine Dlhá Ves všimnúť veľké kovové sochy. Zobrazujú gréckych bohov Atlasa a Poseidóna.

Prečítať viac 

Starostka jazdila s 2,38 promile, príde o mandát. Starostka obce Lodno nachádzajúcej sa na Kysuciach Monika Tvrdá šoférovala opitá v sobotu 3. februára.

Prečítať viac 

Na pokyn vedenia mesta Prešov finančná komisia v januári odobrila žiadosť lobistov o zrušenie platného zákazu hazardu. „Pán primátor, Prešovčania hazard nechcú“, hovorí v reakcii poslankyňa NR SR a PSK a zároveň bývalá primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová (KDH).

Prečítať viac 

Električku v Petržalke nespustia po novej trati ani začiatkom roka 2025, uviedol to predseda dopravnej komisie hlavného mesta a starosta bratislavských Jaroviec Jozef Uhler.

Prečítať viac 

Amfiteáter pod hradom Devín už roky chátra, ale môže sa to zmeniť. Ak mesto uspeje v spore so švédskou firmou, objekt by sa mohol dočkať potrebnej obnovy.

Prečítať viac 

Počet neobývaných bytov v Bratislave z roka na rok stúpa. Prekvapujúcim ukazovateľom je, že neobývané byty sa nenachádzajú v novovznikajúcich častiach.

Prečítať viac 

Na slovenský trh vstúpil Subway v roku 2009 a po celej krajine mal až 20 prevádzok. Módny fastfood sa však z nášho trhu stráca. Čo sa deje?

Prečítať viac 

Nielen východným Slovenskom pohol tragický prípad Zuzany († 48), ktorá sa samovraždou rozhodla vyhnúť dvadsaťročnému pobytu za mrežami.

Prečítať viac 

Magistrát spustil semafor na Šafárikovom námestí napriek nesúhlasu Krajského dopravného inšpektorátu. Nesúhlasné stanovisko k projektu organizácie dopravy v centre mesta vydali dopravní policajti už na začiatku roka.

Prečítať viac 

Ako sa žije ľuďom v európskych mestách? Európska komisia urobila rozsiahly prieskum kvality života, do výberu sa dostali aj dve mestá zo Slovenska.

Prečítať viac 

Problémová križovatka v Bytči si vyžiadala radikálne riešenie. Vedenie mesta sa obrátilo na Ministerstvo dopravy SR.

Prečítať viac 

Nie každé dieťa sa dokáže učiť bežnými metódami, ktoré sa v školách používajú. Napriek nedávnej novelizácii školského zákona a zavedeniu podporných opatrení od septembra, školy často nestíhajú adekvátne reagovať na túto problematiku.

Prečítať viac 

Sociálna izolácia, virtuálna realita, samovraždy, uzatváranie sa do seba a riešenie problémov rodičmi. V súčasnosti sa duševné zdravie mládeže rapídne zhoršilo.

Prečítať viac 

Kým Nemci sa tešia z podpory nášho národného klenotu, Slovensko necháva „chladným“. Reč je o najväčšej školskej knižnici minimálne v strednej Európe.

Prečítať viac 

Z Vysokých Tatier miznú bilbordy umiestnené pri cestách. Podľa primátora mesta Jozefa Štefaňáka je vizuálny smog problémom celého Slovenska.

Prečítať viac 

Iba 17-ročná študentka je podozrivá z brutálneho útoku na 32-ročného muža. Prípad sa odohral v opustenej škole v Lučenci a jeho okolnosti zatiaľ nie sú jasné.

Prečítať viac 

V krátkom čase zomrel už druhý člen legendárnej kapely Zenit. Vo veku 71 rokov odišiel basgitarista a kapelník Vlado Tóth.

Prečítať viac 

Zubný lekár Michal Juršík sa vydal na zimný prechod Cestou hrdinov SNP, aby pomohol zdravotne znevýhodneným deťom. Jeho aktuálne putovanie vzbudilo u verejnosti ohlas.

Prečítať viac 

Peter C. z Ružomberka, ktorý vraždil, sa opäť postavil pred súd. Tentoraz obžalovaný nešetril nadávkami, ktoré smerovali k súdnemu znalcovi.

Prečítať viac 

Po rokoch peripetií sa osud pravého brehu Dunaja spečatil. Na území, na ktorom kedysi stál štadión Artmedia Petržalka, vyrastie rozsiahla polyfunkčná zóna Green park.

Prečítať viac 

Nehnuteľnosť lacnejšia ako chlieb. Chorvátska obec láka nových občanov na atraktívnu ponuku. Nehnuteľnosti predáva za pár centov. Starosta Legradu sa tak snaží oživiť obec.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články