Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Oslávil 92 rokov, je známym ovocinárom a záhradkárom a na sociálnej sieti ho sleduje viac ako 140-tisíc aktívnych užívateľov. Reč je o profesorovi Ivanovi Hričovskom, ktorý pochádza z Horného Hričova.

Prečítať viac 

Rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale oslavuje výročie. O osade Laugaricio, o ktorej sa zmieňuje, vedeli aj v Afrike. S týmto miestom sa spája ešte jedna zaujímavosť.

Prečítať viac 

Namiesto modernizácie autobusovej a železničnej stanice zrekonštruujú v Trenčíne len jednu. Projekt obchodného centra je tak definitívne minulosťou. Poslanec Miloš Mičega však hovorí o dokonanej lúpeži na Trenčanoch.

Prečítať viac 

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Súkromné ambulancie v Nemocnici s poliklinikou sú bez telefonického spojenia. Dôvodom je chyba na analógovej ústredni, jej výmena bude trvať dva až tri týždne.

Prečítať viac 

DOMANIŽA – Z dôvodu vážnej dopravnej nehody osobného motorového vozidla v časti Kardošova Vieska je cesta II/517 momentálne neprejazdná. Polícia na sociálnej sieti informuje, že na miesto smerujú všetky záchranné zložky.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Opitý vodič skončil s autom v priekope, nafúkal viac ako dve promile. Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Prečítať viac 

TRENČÍN- Chorobnosť na respiračné ochorenia v kraji rastie. V uplynulom týždni nahlásili lekári 3 805 akútnych respiračných ochorení, čo je približne o päť percent prípadov viac ako v 1. týždni.

Prečítať viac 

NOVÁKY – Samospráve hrozí strata eurofondov v dvoch niekoľkostotisícových projektoch, rokovanie zastupiteľstva označila prokuratúra za nezákonné

Prečítať viac 

RÁZTOČNO – Ranná dopravná nehoda pri obci Ráztočno sa skončila tragicky. Podľa informácií polície, 29-ročný vodič dodávky Peugeot Boxer v smere na Prievidzu pravdepodobne po tom, ako dokončil predbiehanie, sa so svojim vozidlom dostal do šmyku, následkom čoho prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s ďalším vozidlom značky Volkswagen, ktoré sa odrazilo do ďalšieho motorového vozidla.

Prečítať viac 

PÚCHOV/OSLANY – Trenčianski krajskí policajti riešili dvoch vodičov pod vplyvom alkoholu. Obom hrozí až ročný pobyt vo väzení.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Témou pravidelnej sobotnej prechádzky mestom Trenčín so sprievodcom budú trenčianske povesti a ich porovnanie s realitou. Prechádzka mestom s výkladom sprievodcu sa začne v sobotu o 16.00 h pred kultúrno-informačným centrom na Mierovom námestí.

Prečítať viac 

HANDLOVÁ – Cesta I/9 v smere z Handlovej na Prievidzu pred obcou Ráztočno je neprejazdná, dôvodom je vážna dopravná nehoda troch vozidiel.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Pobočky Trenčianskeho múzea v Trenčíne navštívilo v minulom roku viac ako dvestotisíc ľudí. Ide o historicky najvyššiu návštevnosť.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Muž fyzicky napadol a okradol 21-ročného muža, polícia ho v rýchlom čase vypátrala. Vyšetrovateľ z odboru kriminálnej polície z Prievidze mu vzniesol obvinenie pre zločin Lúpež.

Prečítať viac 

PARTIZÁNSKE – Agresor sa so sekerou v ruke dobíjal do cudzieho domu a vyhrážal sa zabitím 42-ročnému mužovi, ktorý sa v tom čase nachádzal na terase. Teraz mu hrozí až osemročné väzenie.

Prečítať viac 

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Hasiči vykonali previerkové cvičenie, ktoré bolo zamerané na záchranu topiacej sa osoby z otvorenej vodnej plochy. 

Prečítať viac 

TRENČÍN – Polícia vypátrala vodiča, ktorý v Trenčíne zrazil chodkyňu a z miesta ušiel. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie za prečin neposkytnutie pomoci. Zavinenie dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Hasiči v kraji v decembri zachránili majetok za viac ako 1,3 milióna eur. Spolu absolvovali 340 výjazdov, čo je približne o 130 výjazdov viac než v predchádzajúcom mesiaci november.

Prečítať viac 

BOJNICE – Bojnická zoo chce zmodernizovať záchytné centrum. Investíciu v hodnote viac ako 740 000 eur bez DPH chce financovať z viacerých zdrojov, dodávateľa prác hľadá cez verejné obstarávanie.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Okresné mestá v kraji sa vyľudňujú. Za dve desaťročia prišli o tisíce obyvateľov. Výnimkou je najmenšie okresné mesto Ilava, kde počet obyvateľov mierne stúpol. Najväčší pokles bol v Bánovciach nad Bebravou, kde počet miestnych klesol o viac ako pätinu (20,40 %).

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Radnica rozdelí medzi päť občianskych projektov 25 000 eur.

Prečítať viac 

PARTIZÁNSKE – Mesto začalo s prípravnými prácami na asanáciu domu na Nábrežnej ulici. Objekt je v zlom technickom stave, o jeho zbúraní rozhodla samospráva ešte pred časom.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Počet obyvateľov klesol pod 54-tisícovú hranicu. Kým vlani vstupovalo najmenšie zo slovenských krajských miest do nového roka s 54 012 obyvateľmi, k 1. januáru tohto roka ich mesto evidovalo 53 940.

Prečítať viac 

KOMÁRNO – Najstaršia minuloročná nevesta mala 79 rokov, ženích 89 rokov. V minulom roku uzatvorilo v meste manželstvo 153 párov. Podľa vyjadrenia radnice ich snúbenci čoraz častejšie uzatvárajú v pracovných dňoch.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Dopravná nehoda dvoch áut na Mierovom námestí si vyžiadala jednu obeť. Pri havárii zasahovali aj hasiči.

Prečítať viac 

TRENČÍN – V pôrodnici Fakultnej nemocnice Trenčín sa v minulom roku narodilo 1833 detí, v 30 prípadoch sa narodili dvojičky. Na svet prišlo 926 chlapcov a 907 dievčat.

Prečítať viac 

ŠURANY – Na železničnom priecestí došlo v nedeľu večer k tragickej dopravnej nehode. O život prišli dve osoby.

Prečítať viac 

MYJAVA – Primátor Myjavy, Ľubomír Halabrín, odvolal tretí stupeň povodňovej aktivity. V platnosti ponechal druhý stupeň povodňovej aktivity pre územie mesta Myjava, na vodnom toku Myjava a jej prítokoch.

Prečítať viac 

TRENČÍN – V Trenčianskom kraji zredukujú počet autobusových spojov z dôvodu nedostatku vodičov. K zmenám dôjde od pondelka 8. januára 2024. Úprava spojov sa prioritne týka okresov Ilava, Púchov a Považská Bystrica.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Najvyššia zistená hodnota alkoholu v dychu za rok 2023 bola u cyklistu s 5,21 promile. Druhú najvyššiu hodnotu policajti namerali opäť u cyklistu s 3,15 promile. V novembri s 3,13 promile alkoholu sadol za volant 42-ročný vodič.

Prečítať viac 

Vytrvalý dážď v sobotu zatopil v Myjave a Turej Lúke komunikácie z priľahlých rolí, čiastočne vylial prítoky vodného toku Myjava, voda pretekala i cez premostenia. Primátor Ľubomír Halabrín preto vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity pre územie Myjavy a na vodnom roku rieky Myjava a jej prítokoch.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Kontaktné centrum v Prievidzi pre baníkov bude pokračovať cez nový projekt. Na jeho financovanie žiada fondy Európskej únie. Hlavným cieľom projektu je podpora aktívneho začlenenia osôb v krízovej situácii v regióne dotknutého energetickou transformáciou.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Prievidzská samospráva vyhodnotila ďalší ročník svojho participatívneho rozpočtu. Mesto tak rozdelí 25-tisíc eur medzi päť občianskych a komunitných projektov. O výsledkoch rozhodlo hlasovanie verejnosti počas novembra 2023.

Prečítať viac 

DOLNÁ SÚČA – Muž sa vyhrážal svojej matke, že ju zabije. Teraz čelí obvineniu.

Prečítať viac 

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Mesto začalo v týchto dňoch so zberom vianočných stromčekov. Obyvatelia ich môžu odložiť k stojiskám s nádobami na odpad či odniesť na zberný dvor. Majiteľom záhrad môže stromček ešte poslúžiť ako súčasť kompostu.

Prečítať viac 

HANDLOVÁ – Obyvatelia mesta budú v pondelok bez elektriny. Odstávka sa bude týkať ulíc Pstruhárska a Údernícka. 

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Mesto zaviedlo od 3.januára zmenu organizácie dopravy na Ulici A. Mišúta. Premávka je po novom jednosmerná. Pristúpilo tak z dôvodov tzv. chodníkovej novely.

Prečítať viac 

SLATINA – V obci sa vyskytlo nové ohnisko vtáčej chrípky. Dôchodkyňa prišla o 40 sliepok a kopec vajec. Veterinári robia všetko preto, aby šírenie zastavili a zároveň nariadili v okolitých obciach levického aj krupinského okresu potrebné opatrenia.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Od pondelka 8. januára začnú pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov zbierať vianočné stromčeky zo sídliskových častí mesta. Zber sa začne v mestskej časti Juh, vykonávať sa bude až do 16. februára 2024.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Novoročným predsavzatím radnice je docieliť, aby bolo menej pohodených ohorkov z cigariet na území mesta. Zabezpečiť to chce prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou SPAK-EKO, ktorá sa tejto aktivite venuje.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články