Mesto zbúra dom na Nábrežnej ulici, je v dezolátnom stave

bytovy dom c 205 PE Partizánske začalo s búraním domu na Nábrežnej ulici. Foto: Mesto Partizánske

PARTIZÁNSKE – Pracovníci zo Správy majetku mesta a dodávateľskej firmy začali v pondelok (8. 1.) s prípravnými prácami na asanáciu bytového domu na Nábrežnej ulici 205.

Objekt je v zlom technickom stave, o jeho zbúraní rozhodla samospráva ešte pred časom. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

Radnica prostredníctvom vybranej firmy zabezpečí demoláciu objektu vrátane vypratania budovy a ďalších zariaďovacích predmetov, demontuje okná, dvere, konštrukcie podláh, odpojí a odstráni všetky prípojky inžinierskych sietí a recykláciu časti odpadu z asanácie. Suterén budovy zasype recyklátom, následne dovezenou zeminou a ornicou.

Asanácia bytového domu bude mesto stáť 56 922,08 eura. Dodávateľom prác je bytčianska spoločnosť CEPIS. Objekt zbúra do troch mesiacov. Po zbúraní budovy chce mesto na tomto mieste nateraz ponechať zeleň. Medzičasom vytvorilo podmienky na výstavbu nových bytových domov, kde sú opäť nájomníci pod kontrolou mesta.

Samospráva doposiaľ v zmysle opatrenia trikrát a dosť deložovala viac ako 200 domácností.

„Najprv sme uzatvorili budovu na Rudolfa Jašíka, potom Nábrežnú 207, Nábrežnú 206 aj výškový internát na Námestí SNP. Domácnosti sme deložovali aj z Februárovej ulice či Veľkej okružnej,“ pripomenul Božik.

Na svojom profile tiež dodal, že ani jedna z delóžovaných domácností nedostala a ani nedostane byt od mesta. „Zápas za práva slušných ľudí sme začali v roku 2011. Deložovali sme aj z Februárovej, či Veľkej okrúžnej ulice minoritu aj majoritu. Je pravdou, že z viac ako 200 domácnosti boli dve tretiny minoritné,“ uzavrel Božik na osobnom facebookovom profile.

(tasr, sva)


Ďalšie články