Líder z Trenčína si poradil aj s ambicióznou Duklou

TRENČÍN – Veľmi dobrú fazónu mužstva AS Trenčín z úvodu novej sezóny sa nepodarilo narušiť ani rovnako veľmi dobre rozbehnutým „vojakom“. Dukla Banská Bystrica prehrala v deviatom kole Niké ligy pod hradom Matúša Čáka 0:1 (0:0).

V 14. minúte vystrelil Hlinka. Vozinha natiahol ruku pod brvno, a vyrazil späť do ihriska. V 21. minúte dirigoval hráčov pred priamym kopom Polievka. Na zadnú žrď nabehol Godál, no Vozinha si vybral správny smer a zmocnil sa lopty. V 22. minúte prvým strelcom duelu mohol byť Kupusović, keď sa nepresadil hlavičkou po centri Gonga. V 28. minúte strieľal z väčšej vzdialenosti Kozlovský.

Hruška sa natiahol k ľavej žrdi a lopta skončila v jeho rukaviciach. V 35. minúte Gongov center otváral banskobystrickú bránku Kupusovićovi, ale skóre sa nemenilo. V 38. minúte Ibrahim vbehol pred Hruškovu zadnú žrď! V páde neusmernil do siete center od Gonga. V 45. minúte napriahol Kmeť a Hruška sa zapotil, ale zasiahol dobre.

V 47. minúte Kmeť hlavou zamestnal Hrušku, situácia zaváňala gólom. Záhumenský s Willwéberom si to potrebovali vydiskutovať, pretože obaja nechali zakončiť protihráča. V 55. minúte Polievka zakrútil loptu zo štandardnej situácie priamo na zadnú žrď. Tam prepadla cez domácich, no nenašiel sa žiadny banskobystrický zakončovateľ.

V 62. minúte Kupusović pretlačil Willwébera a zhruba z pol metra pred gólmanom Hrušku prekonal – 1:0. V 79. minúte chcel Gong situáciu zbytočne vyšperkovať. Zbehol do 16-ky a mohol strieľať k vzdialenejšej tyči. Úmysel dopriať druhý gól Kupusovićovi ho vyšiel draho. V 82. minúte Kupusovićova rana smerovala nad brvno. Následne skončil skolený kŕčom v nohe. Trenčín zvíťazil nad Banskou Bystricou 1:0 a upevnil si líderskú pozíciu v Niké lige.