Slovenský pohár v karate: Trenčiansky klub opäť zabodoval

Trenčiansky karate klub získal 14 medailí. Zdroj: ŠK Real Team Trenčín Trenčiansky karate klub získal 14 medailí. Zdroj: ŠK Real Team Trenčín

NITRA/TRENČÍN – Slovenský pohár detí a mládeže do 12 rokov privítal karatistov z celého Slovenska. Nechýbali ani zástupcovia trenčianskeho klubu ŠK Real Team Trenčín. Celkovo pozbierali 14 medailí.

Nitra privítala dovedna 660 mladých karatistov zo 64 slovenských klubov. Na prestížnom Slovenskom pohári detí a mládeže do 12 rokov si Športový klub Real Team Trenčín zmeral sily v troch disciplínach – kata, kumite a agility v začiatočníkoch a pokročilých.

Výber 22 pretekárov z Trenčína malo neuveriteľných 52 štartov. V olympijskom hodnotení skončil ŠK Real Team Trenčín zo všetkých klubov na 9. mieste. Celkovo získal 14 medailí: 2x zlato, 6x striebro a 6x bronz. Šesť umiestnení bolo na 4. priečkach.

Športovým zážitkom bol najmä finálový duel Trenčanov – Oliver Kecskesy a Richard Sýkora, kde Oliver ukázal viac bodovacích techník a stal sa prvým víťazom Slovenského pohára. Nepremožiteľná vo svojej kategórii kumite bola Petra Mojžišová, ktorá sa tešila z úspechu na najvyššom stupni pre víťazku.