Poplach na sídlisku v Trenčíne. Výbuch elektrickej kolobežky spôsobil požiar v bytovke

Poplach na sídlisku v Trenčíne: výbuch elektrickej kolobežky spôsobila požiar v bytovke V katastri obce Košická Belá horelo v hotelovom komplexe. Ilustračná foto. Zdroj: Tomáš Somr

TRENČÍN – V stredu vypukol požiar v jednej z bytoviek na Ulici Vansovej na sídlisku Juh v Trenčíne. Príčinou mal byť výbuch elektrickej kolobežky počas nabíjania.

Na miesto udalosti okamžite dorazili všetky záchranné zložky. Deväť členov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne zasahovalo so štyrmi kusmi techniky. Operačné stredisko HaZZ v Trenčíne potvrdilo, že požiar je pod kontrolou a hasiči pracujú na likvidácii ohniska a zabezpečení budovy.

Z bytu evakuovali dve zranené osoby, kolobežku vyniesli na vonkajšie priestranstvo, kde ju uhasili a následne vložili do suda s vodou. Zraneným osobám poskytli hasiči prvú pomoc a z priľahlých bytov evakuovali ďalšie osoby. Informoval o tom hovorca HaZZ Trenčín Marián Petrík.

„Na základe doteraz zisteného, pravdepodobne v dôsledku prevádzkovo – technickej poruchy pri nabíjaní elektrickej kolobežky došlo k jej výbuchu, v dôsledku čoho bolo zničené zariadenie izby a zároveň poškodené zariadenie celého bytu dymom. Obyvatelia bytu, v ktorom k výbuchu došlo, boli jednorazovo ošetrení posádkou RZP na mieste. Výbuchom nebola narušená statika na bytovom dome,“ doplnila hovorkyňa KR PZ Trenčín Katarína Kuzmová.

Hasiči byt skontrolovali termovíznou kamerou a odvetrali. Príčiny vzniku požiaru zisťujú znalci.

(Trenčínak.sk, tasr)

Foto: Trenčania/FB
Z bytu evakuovali dve zranené osoby. Foto: KR PZ Trenčín
Hasiči kolobežku vyniesli na vonkajšie priestranstvo, kde ju uhasili. Foto: KR PZ Trenčín

Ďalšie články