Bojnický zámok prinesie šou, ktorá spojí horor s romantikou

Bojnický zámok Ilustračné foto: Radovan Stoklasa/TASR

BOJNICE – Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice pripravuje ďalší ročník podujatia Strašidelný zámok. Na prelome apríla a mája prinesie pre návštevníkov audiovizuálnu hororovo-romantickú šou pod názvom Spiritus Mortis.

„Autori využívajú motívy z lokálnych legiend a vďaka ich nápadnej podobnosti s poviedkami Edgara Allana Poa vzájomne prepájajú tieto svety. Vzniká tak dielo s unikátnou estetikou a so silným, emóciami nabitým príbehom,“ povedala pre TASR PR manažérka múzea Petra Gordíková.

Na hradných nádvoriach, v komnatách, hrobke či zámockom parku sa podľa nej tak odohrá desivý príbeh o láske a zrade, vernosti a krutosti, moci a jej strate.


        
Režisérom bude Peter Serge Butko, podľa ktorého sa autori podujatia sústredia na emócie, atmosféru, prežitok a fantáziu. „Využívame prvky gotického romantizmu, ktorý ponúka skvelú možnosť prerozprávať jednoduchý, ale mystikou a tragédiou naplnený dej. A na to nám skvelo poslúžia priestory hradu a nádvorí,“ priblížil Butko.

Butko je režisér a producent pôsobiaci na medzinárodnej scéne. Pochádza z Prievidze a do regiónu sa v kreatívnom projekte vracia po 30 rokoch. Spolupracoval s množstvom významných osobností českej aj slovenskej kultúrnej scény v oblasti divadla, hudby, televízie i filmu. Jeho posledným počinom na slovenskej scéne bol celovečerný hraný film Vitaj doma, brate!.
        


        

Spiritus Mortis prináša SNM – Múzeum Bojnice v rámci podujatia Strašidelný zámok. Prehliadky sa budú konať od 25. do 28. apríla a následne od 4. do 8. mája.

(tasr)

Foto: Spiritus Mortis/Slovenské národné múzeum Bojnice

Ďalšie články