Dukla dokázala opäť premárniť dvojgólové vedenie. Čo ukázal dvojzápas s Nitrou?

HC Košice – HK Dukla Trenèín Trenčanov čakajú dva veľmi dôležité zápasy. Foto: TASR/František Iván

TRENČÍN – Začiatkom týždňa odštartovalo predkolo play-off hokejovej Tipos extraligy. Hokejisti Dukly Trenčín v ňom narazili na mužstvo HK Nitra. Po dvoch zápasoch je stav série vyrovnaný 1:1. V prvom zápase ukázala Nitra jednoznačnú kvalitu. V druhom zápase nebol výkon Trenčanov bezchybný, ale zvýšenou bojovnosťou to Dukla „urvala“.

Trenčania si priali v predkole najmenej bezpochyby Nitru. Recept na súpera našli trenčianski hokejisti v základnej časti len jedenkrát, aj to po nájazdoch, keď si to pokazili v samom závere. V súboji ôsmeho s deviatym sa napriek favoritovi z Nitry išlo do vyraďovacej časti prakticky od nuly.

Prvý zápas pod Zoborom bol vyrovnaný len do 9. minúty prvej tretiny. Po vyrovnaní vojakov na 1:1 sa ukázalo to, čo Duklu „zdobilo“ celú základnú časť. Za vyrovnaného stavu sa mali dostať do zápasu, namiesto toho však o 15 sekúnd inkasovali. Nasledovala presilovka Nitry 5 na 3, ktorú zverenci Antonína Stavjaňu využili.

V druhej tretine dokázali Nitrania dvakrát skórovať v priebehu 26 sekúnd. O týchto fázach Trenčanov počas základnej časti sme písali. Zápas dokážu stratiť mihnutím oka. Nepomohol ani následný gól Pietronira.

V záverečnej tretine gól nepadol aj napriek sľubným šanciam hostí. V pozápasovom hodnotení trenčianskeho trénera boli zodpovedané jasné fakty. „Dnes to bol klasický zápas s Nitrou. Keď dostaneme tri góly, ťažko sa dostávame naspäť do zápasu. Musíme byť disciplinovaní, dôrazní pred bránou a strelecky efektívni,“ zhodnotil Branko Radivojevič.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 2:1, 0:0) stav série 1:0

Góly: 4. Kousa (Newell, Bubela), 10. Newell (Bubela, Gajdoš), 16. Cotton (Buček), 38. Gill, 38. Bubela (Stacha) – 10. M. Hudec (Conway, Ahl), 39. Pietroniro (Giľák). Rozhodovali: Baluška, Žák – Stanzel, Kacej, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 034 divákov.

Slová, ktorými zhodnotil výkon po prvom zápase, si mužstvo zobralo k srdcu. Trenčania v odvete začali aktívne, využili prvú presilovku v zápase. V zapätí išli do dvojgólového vedenia. V 16. minúte sa začínalo od znova. Trenčania neudržali náskok dvoch gólov. Prvý gól sa šťastne poodrážal do bránky, ten druhý bol už z hokejky Hrnku nekompromisný. V druhej časti stretnutia padlo po jednom góle na oboch stranách.

Rozhodujúci moment priniesla 48. minúta. Nitriansky brankár Aittokallio nezareagoval na strelu Petráša, ktorá prišla po vyhratom vhadzovaní. V zápase triumfovala Dukla Trenčín 4:3. V závere prišiel enormný tlak domácich, ktorým pomohla aj presilová hra, no nakoniec sa do Trenčína ide za stavu 1:1.

Trenčania predvádzali v tretej tretine pasívny hokej a veľmi často sa museli oslobodzovať vyhodenými pukmi z tretiny. To, čo musí Dukla Trenčín predviesť v najbližších dvoch zápasoch, je zvýšená koncentrácia pri vedení v zápase, výborná disciplína a premieňanie jednoznačných šancí, ktoré vojakov zrážajú na kolená.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 1:1, 0:1) stav série 1:1

Góly: 12. Jackson (Gajdoš, Bubela), 16. Hrnka (Pobežal, Cotton), 32. Lacka (Hrnka) – 5. Petrovický (Giľák, Conway), 5. Sojčík (Ahl), 33. Immo, 48. Petráš (Conway). Rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Knižka, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Bačo (Nit.) 5 min. + DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2 195 divákov.