V Púchove chystajú veľkú novinku, dočkali sa jej po dlhých desaťročiach

V Púchove chystajú veľkú novinku, dočkali sa jej po dlhých desaťročiach Ilustračné foto. Zdroj: František Iván/TASR

PÚCHOV – Po viac ako 30 rokoch otvoria v pondelok 27. mája v Púchove v areáli Základnej školy s materskou školou Slovanská nové mestské jasle. Deťom začnú slúžiť 2. septembra.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli 398 300 eur, takmer 20-tisíc eur investovalo mesto z vlastného rozpočtu. V rámci projektu sa vytvorili dve triedy, každá s kapacitou 10 detí. Dispozične sú prepojené s mliečnou kuchyňou a zázemím pre personál, obe triedy majú bezbariérové vstupy. Financie na ich zriadenie získala radnica z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Podľa púchovskej primátorky Kataríny Henekovej mesto realizáciou projektu mestských jaslí pomôže zvýšiť kvalitu života obyvateľov, zlepšiť dostupnosť verejných služieb a prispieť k vyváženému a trvalo udržateľnému rozvoju.

„V novovzniknutom zariadení zabezpečilo mesto komplexné sociálne služby a starostlivosť pre deti do troch rokov, odborné personálne obsadenie, stravovací režim a vytvorilo tak plnohodnotné podmienky pre zabezpečenie prevádzky v zmysle legislatívy,“ doplnila Heneková.

(tasr)


Ďalšie články