Divadelná hra „Všetko o ženách"

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Poetická scéna Divadielka Galéria si pripravila divadelnú hru od jedného z najhrávanejších súčasných autorov – Chorváta Mira Gavrana pod názvom Všetko o ženách.

V piatich príbehoch divadelnej hry Všetko o ženách, jedného z najhranejších súčasných autorov – Chorváta Mira Gavrana, nazeráme do duše ženy, do jej pocitov, do sveta intríg, ľúbostných sklamaní, ale aj šteklivých tajomstiev. Hra je sondou do ženského sveta, v ktorom sa dozvieme viac o ženách v každom veku – od škôlky až po dôchodok.

 „Aké sme? Sme komplikované, vypočítavé, náladové a vraj nevieme, čo chceme. To o nás aspoň tvrdia muži. My si však medzi sebou väčšinou rozumieme. Vieme sa podporiť, chápeme sa aj bez slov. Avšak muži? Tí sú pre nás ako z inej planéty. Rovnako ako my pre nich,” uvádza  bulletin k predstaveniu.

Na scéne divadelnej hry Všetko o ženách budete mužov hľadať len márne. Ako hovorí režisérka Daniela Arbetová, predstavenie je výnimočné tým, že v ňom hrajú len ženy.

„V zrelom veku takmer všetky a pritom hrajú všetky postavy – raz škôlkárku, raz dôchodkyňu, mamičku alebo dcéru,”približuje Daniela Arbetová. „Predstavenie poskytne pohľad na ženu nielen v každom veku, ale aj v každom postavení či situácii. Jednoducho na ženu ako takú.”

Arbetová si popri režírovaní taktiež zahrala postavu Márie v scénke s názvom Rodina. V komédii si tiež zahrala študentka novomestského Gymnázia M. R. Štefánika Eliška Hlaváčová. „Celkovo tam ide aj o tie rôzne intrigy a povahy žien. Sú to jednotlivé príbehy ľudí, ktoré sa navzájom prepájajú, v určitom bode sa spoja a vytvára to zaujímavý celok,” opisuje Eliška Hlaváčová.

V hre sa predstavili väčšinou začínajúce herečky. Pre Arbetovú ide o režijný debut,  doteraz podľa vlastných slov okrem divadla poézii nerežírovala celovečernú hru.

Komédia Mira Gavrana Všetko o ženách Divadielka Galéria pri Mestskom kultúrnom stredisku Nové Mesto nad Váhom mala už osem repríz. Hra bola naposledy odohraná v rámci XXIII. Festivalu Aničky Jurkovičovej.

Poetická scéna Divadielka galéria začala svoju činnosť v roku 2006. Nadšenci poézie pod vedením režisérky Daniely Arbetovej pravidelne prinášajú kultúrne podujatia rôzneho typu.


Ďalšie články