TRENČÍN – Hokejisti HK Nitra triumfovali vo štvrtom súboji predkola play-off Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 5:4 a vyrovnali tak stav série na 2:2. O víťazstve rozhodla záverečná tretina, v ktorej padlo neuveriteľných päť gólov v presilových hrách.

Na Zimný štadión Pavla Demitru si našlo cestu 5 236 divákov. O postupujúcom sa rozhodne v nedeľu.

Trenčania mali pred zápasom všetko vo svojich rukách a boli to práve Nitrania, ktorí mali nôž na krku. V 14. minúte sa na LaCouveeho rútil Gill, bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie.

Z nariadeného trestného strieľania sa nemýlil najlepší strelec Nitry Samuel Buček. V 17. minúte zabojoval v rohu Peter Sojčík, ktorý to pekne pripravil pre Charbonneaua a ten blafákom poslal puk za fínskeho gólmana.

V druhej tretine išla Nitra v zápase prvýkrát do vedenia, keď sa spomedzi kruhov nekompromisne presadil peknou strelou Tomáš Hrnka. Trenčín zatlačil v presilovke Nitranov v ich pásme a slávil sa úspech. Pietronirova delovka po krásnom clonení Ahla skončila v bránke, vyrovnané 2:2.

O všetkom podstatnom rozhodla záverečná tretina. Nitra dokázala trikrát skórovať v rozmedzí 61 sekúnd a všetky góly padli v ich početnej výhode. Celé to odštartoval gól Miloša Bubelu v 48. minúte.

Lekciu zo streleckej efektivity v presilovkách dal Trenčanom Čederle, ktorý tečoval strelu Kousu. Gólovú smršť dokonal po veľkom tlaku v 49. minúte dorážkou Filip Bajtek.

Trenčania však zbrane nezložili. Pomohol im k tomu zákrok Bučeka, ktorý po zbytočnom oplácaní dostal trest do konca stretnutia. Hneď na úvod využil päťminútovú presilovku v 55. minúte Charbonneau.

O 29 sekúnd to bolo už 4:5 z pohľadu vojakov. Petráš vypálil zo svojej kancelárie a Trenčania prehrávali už len o gól. Ani enormný tlak im nepomohol vyrovnať zápas.

Nitra vyrovnala stav série na 2:2 a o postupujúcom do štvrťfinále sa rozhodne v nedeľu. Štvrtý zápas ponúkol všetky atribúty zápasu play-off a zahanbiť sa nedali ani trenčianski diváci.

Ohlasy po zápase:

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra:

„Myslím si, že dnes boli o ten jeden gól minimálne lepším mužstvom. Trenčín má veľmi dobré presilové hry a keď si to postrážime v nedeľu môžeme byť úspešní. V presilových hrách nám vyšli nacvičené signály.“

Šimon Petráš, útočník HK Dukla Trenčín:

„V tretej tretine sme urobili fauly a niektoré aj smolné, no a z toho dokázali využiť presilové hry. Škoda, že my sme v päťminútovej presilovke nedokázali aspoň vyrovnať. Ten záverečný tlak nám môže pomôcť v nasledujúcom zápase. Je to vyrovnané a ideme bojovať do Nitry! Dnes sme mali plný štadión a ďakujem ľudom, že prišli a škoda, že sme ich nepotešili.“

Šimon Petráš hodnotí zápas. Zdroj: Rasťo Harakal

Milan Bartovič, tréner HK Dukla Trenčín:

„Celý zápas bol ubojovaný. Mrzí nás oslabovka, kde sme inkasovali tri góly a to rozhodlo celý zápas. Nitra bola v zápasoch lepšia, ale vždy sme s ňou držali krok. Na konci pri našej dlhej presilovke sme ešte odvolali brankára, ale už to na vyrovnanie nestačilo.“

Milan Bartovič hodnotí zápas. Zdroj: Rasťo Harakal

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Góly: 17. Charbonneau (Sojčík), 37. Pietroniro (Immo, Ahl), 55. Charbonneau (Giľák, Ahl), 56. Petráš (Pietroniro, Baláž) – 14. Buček (z tr. strieľania), 23. Hrnka (Gajdoš, Kousa), 48. Bubela (Lacka, Kousa), 49. Čederle (Kousa, Newell), 49. Bajtek (Jackson). Rozhodovali: Giga, Snášel – Knižka, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše 54. Buček (Nitra) 5 min+DKZ za podkopnutie, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, 5236 divákov.

Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Kielb, Rayen Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – M. Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Buček – Bačo, Hrnka, Pobežal