Video: Gastrocentrum v Trenčíne oslavuje veľký úspech

TRENČÍN – Zrekonštruované Gastrocentrum si pripísalo na konto prestížne ocenenie. Počas galavečera Stavba roka získalo Cenu Únie miest Slovenska za celospoločenský prínos v rozvoji miest a obcí Slovenska, čo potešilo župana Jaroslava Bašku aj firmu, ktorá mala rekonštrukciu na starosti.

Svoje „želiezko v ohni“ mala v súťaži medzi nominovanými stavbami aj Trenčianska župa. Porotu sa snažila zaujať nadčasovou komplexnou rekonštrukciou a modernizáciou školského závodu Gastrocentrum v Trenčíne. Napokon slávila úspech.

Video: Zrekonštruované Gastrocentrum v centre Trenčína oslavuje ďalší úspech. Zdroj: www.keraming.sk

„Je to pre nás veľká česť a veľká pocta, že si odborná komisia na udelenie tejto ceny vybrala práve nás. Pre nás bola táto stavba výnimočná nielen preto, že je to naozaj krásna stavba plná moderných technológií, od suterénu až po strechu, ale hlavne preto, že je to stavba, ktorá sa nachádza v centre mesta Trenčín,“ povedal Martin Vokel, generálny riaditeľ spoločnosti Keraming, ktorá stavbu realizovala.

Poďakoval sa tiež kolegom z realizačného tímu, že okrem rozumu vložili do tejto rekonštrukcie aj srdce. „Veľká vďaka patrí nášmu investorovi Trenčianskemu samosprávnemu kraju, projektantom investora a tiež dozorom a všetkým kolegom, ktorí participovali na tejto stavbe,“ vyjadril sa Vokel.

„Rekonštrukciu a modernizáciu tejto budovy považujem za mestotvorný prvok a je to taký príspevok zo strany TSK k Európskemu hlavnému mestu kultúry 2026. Je to moderná budova s modernými technológiami a prvkami. Sú tu dve reštaurácie, kaviareň, cukráreň, tri kuchyne a žiaci tu určite nájdu priestor na sebarealizáciu,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

O tom, že cena putovala do správnych rúk, nás tento školský závod presviedča aj v praxi. Od jeho zrekonštruovania už stihol hostiť viaceré významné udalosti, okrem iného prvé výjazdové rokovanie vlády či rokovanie Združenia SK8.

(Zdroj: TSK)


Ďalšie články