Poznáte náš kraj? Odštartoval druhý najväčší projekt svojho druhu na Slovensku a v Česku

Poznáte náš kraj? Odštartoval druhý najväčší projekt svojho druhu na Slovensku a v Česku Tohtoročnú sezónu otvorili nadšenci cyklistiky spoločne so zamestnancami Úradu TSK. Foto: TSK

TRENČÍN – Aj tento rok budú môcť cyklisti, bežci, turisti aj hendikepovaní ľudia spoznávať krásy Trenčianskeho kraja vďaka projektu Vrchárskej koruny Trenčianska.

Počtom účastníkov je Vrchárska koruna Trenčianska (VKT) po VKT Valašska druhou najväčšou v rámci Slovenska a Česka. Ide o projekt, v rámci ktorého organizátori každoročne určia 20 vrcholov. Tie môžete zdolať na bicykli alebo pešo do stanoveného termínu. 

„Filozofiou VKT nie sú preteky, nemáme žiadne štartovné a nikto nie je diskriminovaný. Všetky miesta sú legálne dostupné na bicykli, využívame fantastické značenie aj Vážsku cyklomagistrálu,“ vysvetlil organizátor VKT Radoslav Tilandy.

Zároveň dodal, že hoci to nie je jednoduché, každý rok sa snažia vybrať nové, zaujímavé a menej známe miesta v rámci Trenčianskej župy aj blízkeho okolia.

Tento rok účastníci spoznajú napríklad budhistické náboženské miesto nad Novou Bošácou či najväčšie slovanské archeologické nálezisko na Slovensku v Považskom Inovci.

„Som rád, že organizátori pokračujú v tradícii, ktorá nám umožňuje spoznávať krásy Trenčianskeho kraja vždy z iného kopca. Okrem spoznávania zákutí kraja urobia účastníci niečo aj pre svoje telo, zrelaxujú sa a som rád, že už deviaty rok môžeme byť ako župa pri tom a môžeme týchto nadšencov aj finančne podporiť,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Informácie o tohtoročných vrcholoch, termíny aj možnosti, ako sa zapojiť, nájdete na webovej stránke Vrchárska koruna Trenčianska.

Zdroj: TSK


Ďalšie články